Hey YA-schrijver,

Jouw schrijfdroom komt binnenkort uit!

Heb je weleens je boek geplot? Of een outline gemaakt? Of denk je nu: Femke, waar heb je het over? In Build a Book ga ik je leren hoe jij een gestructureerde plot en outline van jouw boekidee kunt maken, zodat je zonder zorgen je boek kunt schrijven.

Ben je een pantser, dan zuig je het verhaal zo uit je duim en zie je wel waar je personages belanden. Ben je een plotter, dan gebruik je een outline om je verhaal stukje bij beetje te bouwen en weet je wat er in elk hoofdstuk moet gebeuren om je personage van A naar B te krijgen. Door Build a Book word jij ook een plotter.

Een plot bestaat uit meerdere bouwstenen en die bouwstenen zijn de basis voor je outline, vaak een chronologische lijst van de gebeurtenissen in je boek. Een outline helpt je om je verhaal te structureren, een logische opbouw te maken, en je zo een schrijfplan te geven. Het vergt wat denk- en rekenwerk, maar heb jij een idee? Dan rekent Excel de rest voor je uit.

Hoe maak je een outline? Dat vertel ik je stap voor stap in Build a Book.

Build a Book is jouw schrijfhulp

Waarom Build a Book bij Femke volgen?

Omdat ze al haar geheimen prijsgeeft

Hi, ik ben Femke. En ik schrijf zo’n 3 boeken per jaar. Yes, dat is veel. Veel mensen vragen me hoe ik dat doe, hoe ik daar tijd voor heb naast fulltime ondernemen. Het lukt mij allemaal door het maken van outlines.

Als jonge auteur wist ik niet waar ik het zoeken moest. Ik struinde op Pinterest naar schrijftips – belandde altijd op Engelstalige blogs – en keek talloze YouTube-video’s, ook allemaal in het Engels. Mijn kennis van het vak groeide, maar er hingen me nog altijd grote vraagtekens boven het hoofd. “Maar hoe werkt het dan in Nederland?”

Ik leerde mezelf plotten, outlines maken én succesvol meerdere boeken per jaar schrijven. Allemaal door mijn eigen methode te perfecten. Een gestructureerd schrijfplan is het halve werk! Het schrijven gaat daarna vanzelf. Dus wil jij ook je boek afschrijven en je schrijfdroom waarmaken? Laat Build a Book je helpen.

Net als Femke een YA-boek schrijven? Leer haar geheimen!

Dus wil jij...

Dan is Build a Book iets voor jou!

Maar wat de cursus niet inhoudt:

Ik kijk niet inhoudelijk met je mee. Je maakt zelf je opdrachten, in je eigen tijd, met je eigen boekidee. Je krijgt wél feedback op je eindopdracht. Vragen mag je via de mail of Discord (community-platform) stellen, maar je volgt de cursus zelfstandig. Wil je wel inhoudelijk feedback? Dan is 1:1 coaching misschien iets voor jou.

Nee, ik ben niet jouw average schrijfcoach. Ik geef je alle handvatten die je nodig hebt om een gestructureerd schrijfplan te maken. Het uitdenken en schrijven van je boek is aan jou!

En dat ziet er zo uit:

7 videomodules

Via de online leeromgeving van Huddle ga je aan de slag met vijf modules die de basis van je plot leggen. Je werkt aan de personages, setting, conflicten, maar je leert ook wat een outline is en hoe jij dit kan uitwerken.  

6 opdrachten + outlinesheet

Na elke uitlegvideo krijg jij een opdracht waar je mee aan de slag kan. Dit zijn pdf-bestanden die je kunt invullen maar je mag ze ook uitprinten. Daarnaast krijg je ook een Excel-sheet opgestuurd waarmee je jouw boek per scène kan plotten.

Niets blijft geheim; achter de schermen bij Femke

Omdat ik het belangrijk vind dat niets geheim is en dat iedereen evenveel kans krijgt om een sterke outline te maken, vertel ik je mijn exacte methode waarmee ik zo’n 3 tot 4 boeken per jaar kan schrijven. Highlight: ik laat je precies zien hoe ik mijn boek ‘De Vloed Voorbij’ (en een ander idee) heb geplot. Ja, echt, inclusief spoilers (dus misschien is het leuker om die eerst te lezen voordat je ‘m in stukjes gaat hakken bij het plotten, haha). 

Toegang tot een Discord community met alle coachees en cursisten

Een plek waar andere YA-schrijvers samenkomen zonder het comfort van je eigen schrijfkamer te verlaten. Schuif aan in de leeskamers, schrijfkamers of huiskamer voor een gezellige of productieve call met andere schrijvers. Leer elkaar kennen en word schrijfcollega’s!

Wat is de investering?

Nu voor €129 !

De cursus is evergreen, na aankoop heb je voor altijd toegang! Overal te volgen, waar je schrijfplek ook is.

Veelgestelde vragen

Een outline is een methode om een gestructureerd boek te schrijven. Doordat je vooraf weet wat waar moet gebeuren, loop je geen risico’s op plotholes (fouten qua tijdlijnen etc.) en het helpt bij het doorzetten. Een boek schrijven is een flinke taak, maar door precies te weten wat je per hoofdstuk moet schrijven, begin je makkelijker en sneller en vlieg je door het schrijfproces. Bovendien helpt het bij het herschrijven omdat je precies weet wat er in elk hoofdstuk gebeurt, als je later terug moet naar een specifiek punt én het helpt bij het schrijven van een samenvatting voor uitgeverijen.

Er is geen begin- of eindtijd. Je kan de cursus op je eigen tempo en in je eigen tijd volgen. Je blijft ook toegang houden tot de cursus in Huddle, zodat je met elk boek dat je wil plotten bij de methode kan.
Bij de laatste module, het maken van de basis van jouw outline, is het mogelijk om deze op te sturen voor feedback. Je mag je vragen altijd per mail versturen of in de Discord-community stellen.

Wat leuk dat je geïnteresseerd bent in de cursus! Om je een kleine indruk te geven van de inhoud, heb ik een preview van het lesboek gemaakt. Die kun je hier downloaden!